English versionwersja niemiecka

Witamy serdecznie

Strona główna

Aktualności

Patronat PTIS: publikacja A.J.Ayres "Integracja sensoryczna a zaburzenia uczenia się"

25.10.2018

Szanowni Państwo, z wielką przyjemnością informujemy o kolejnej publikacji Wydawnictwa Harmonia Universalis, z którym Polskie Towarzystwo Integracji Sensorycznej współpracuje już od wielu lat obejmując patronatem książki z serii "Biblioteka SI".

Tym razem PTIS objęło patronatem drugą z klasycznych pozycji A.J.Ayres "Integracja sensoryczna a zaburzenia uczenia się", której oryginał "Sensory Integration and learning disorders" został wydany w 1972 nakładem Western Psychological Services". Dzięki wieloletnim staraniom Wydawnictwa Harmonia Universalis i my wreszcie możemy cieszyć się tą publikacją w języku polskim.

Zapraszamy zatem do lektury!

"Uczenie się stanowi funkcję mózgu, a zaburzenia uczenia się odzwierciedlają nieprawidłowości w funkcjonowaniu układu nerwowego. W książce przedstawiono klasyczną teorię A. Jean Ayres, według której dezorganizacja integracji sensorycznej stanowi przyczynę trudności w nauce. Terapia tych zaburzeń kładąca nacisk na integrację sensoryczną to szczególna strategia – nie skupia się bowiem na nauce konkretnych umiejętności, takich jak dopasowywanie bodźców wzrokowych, zapamiętywanie sekwencji dźwięków, rysowanie linii czy też opanowywanie podstaw programowych. Jej celem jest rozwijanie mózgu w taki sposób, by był on w stanie nauczyć się samodzielnego radzenia sobie z zadaniami."

powrót drukuj